15KPA54CA
Mfr.Part #
15KPA54CA
Datasheet
15KPA54CA
Description
TVS DIODE 54VWM 87.7VC P600
Stock
451
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
172.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V