15KPA60CA
Mfr.Part #
15KPA60CA
Datasheet
15KPA60CA
Description
TVS DIODE 60VWM 97.4VC P600
Stock
627
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
155A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
97.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V