15KPA64A
Mfr.Part #
15KPA64A
Datasheet
15KPA64A
Description
TVS DIODE 64VWM 104.2VC P600
Stock
404
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
144.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
104.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V