15KPA64CA
Mfr.Part #
15KPA64CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
15KPA64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 104.2VC P600
Stock
739
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
144.9A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
P600
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
71.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
104.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V