15KPA70A
Mfr.Part #
15KPA70A
Datasheet
15KPA70A
Description
TVS DIODE 70VWM 113.6VC P600
Stock
282
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
132.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
78.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V