15KPA85A
Mfr.Part #
15KPA85A
Datasheet
15KPA85A
Description
TVS DIODE 85VWM 137.6VC P600
Stock
308
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
109.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
94.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V