15KPA90A
Mfr.Part #
15KPA90A
Datasheet
15KPA90A
Description
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Stock
340
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
103.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
145.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V