SM8S22CA
Mfr.Part #
SM8S22CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
SM8S22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218AB
Stock
634
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
186A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V