5KP45A-TP
Mfr.Part #
5KP45A-TP
Datasheet
5KP45A-TP
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC R6
Stock
417
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Datasheets
5KP45A-TP
Part Manufacturer Stock Description
5KP40 Diotec Semiconductor 579 TVS, 40V, 5000W Uni