TPK15KP33A
- Mfr.Part #
- TPK15KP33A
- Manufacturer
- SMC Diode Solutions
- Package/Case
- Datasheet
TPK15KP33A
- Description
- 15000W, 33V, SPD4, TRANSIENT VOL
- Stock
- 488
- Quality
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 282A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SPD-4
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 36.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 33V