ERZ-V10D751
- Mfr.Part #
- ERZ-V10D751
- Datasheet
ERZ-V10D751
- Description
- VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM
- Capacitance @ Frequency :
- 160 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 3.5 kA
- Energy :
- 100J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 460 V
- Maximum DC Volts :
- 615 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 825 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 675 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 750 V