ERZ-VF2M241
- Mfr.Part #
- ERZ-VF2M241
- Datasheet
ERZ-VF2M241
- Description
- VARISTOR 240V 600A 2SMD JLEAD
- Current - Surge :
- 600 A
- Energy :
- 17.5J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 150 V
- Maximum DC Volts :
- 200 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Varistor Voltage (Max) :
- 264 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 216 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 240 V