MVR05D121K-S
Mfr.Part #
MVR05D121K-S
Datasheet
MVR05D121K-S
Description
VARISTOR 120V 800A DISC 5MM HIGH
Stock
596
Capacitance @ Frequency :
210 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
4.9J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V