MVR05D181K
Mfr.Part #
MVR05D181K
Datasheet
MVR05D181K
Description
VARISTOR 180V 400A 5MM DISC THRU
Stock
577
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
4.9J
Features :
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
150 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V