MVR10D181K
- Mfr.Part #
- MVR10D181K
- Datasheet
MVR10D181K
- Description
- VARISTOR 180V 2500A 10MM DISC TH
- Stock
- 501
- Capacitance @ Frequency :
- 560 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 2.5 kA
- Energy :
- 27J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 115 V
- Maximum DC Volts :
- 150 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 198 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 162 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 180 V