MVR10D151K-S
Mfr.Part #
MVR10D151K-S
Datasheet
MVR10D151K-S
Description
VARISTOR 150V 3500A DISC 10MM HI
Stock
700
Capacitance @ Frequency :
670 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
25J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V