ED350V-06P
Mfr.Part #
ED350V-06P
Manufacturer
DINKLE Corporation USA
Package/Case
Datasheet
ED350V-06P
Description
TERM BLK 6POS 3.50MM SCRW
Stock
975
Manufacturer :
DINKLE Corporation USA
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
6
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
300 V