ED350V-03P
Mfr.Part #
ED350V-03P
Manufacturer
DINKLE Corporation USA
Package/Case
Datasheet
ED350V-03P
Description
TERM BLK 3POS 3.50MM SCRW PLG
Stock
377
Manufacturer :
DINKLE Corporation USA
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
3
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
300 V