MXT2BFI32K768
Mfr.Part #
MXT2BFI32K768
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MXT2BFI32K768
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Stock
6000
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C