TS200F11CET
Mfr.Part #
TS200F11CET
Manufacturer
CTS Corporation
Package/Case
Datasheet
TS200F11CET
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Stock
150
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C