CSTNE16M0V51Z000R0
Mfr.Part #
CSTNE16M0V51Z000R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package/Case
Datasheet
CSTNE16M0V51Z000R0
Description
CERAMIC RESONATOR 1 3-PIN SURFAC
Stock
7732
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
5 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Impedance :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C