CSTLS16M0X53Z-B0
Mfr.Part #
CSTLS16M0X53Z-B0
Manufacturer
Murata Electronics
Package/Case
Datasheet
CSTLS16M0X53Z-B0
Description
CERAMIC RES 16.0000MHZ 15PF T/H
Stock
1121
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±0.2%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Impedance :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch