CSTLS7M16G53-A0
Mfr.Part #
CSTLS7M16G53-A0
Manufacturer
Murata Electronics
Package/Case
Datasheet
CSTLS7M16G53-A0
Description
CERAMIC RES 7.1600MHZ 15PF T/H
Stock
3937
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
7.16 MHz
Frequency Stability :
±0.2%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Impedance :
30 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch