BAR5002VH6327XTSA1
Mfr.Part #
BAR5002VH6327XTSA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package/Case
Datasheet
BAR5002VH6327XTSA1
Description
RF DIODE PIN 50V 250MW SC79-2
Stock
19056
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.4pF @ 5V, 1MHz
Current - Max :
100 mA
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power Dissipation (Max) :
250 mW
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
4.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
PG-SC79-2
Voltage - Peak Reverse (Max) :
50V