BAR50-03WE6327
Mfr.Part #
BAR50-03WE6327
Manufacturer
Infineon Technologies
Package/Case
Datasheet
BAR50-03WE6327
Description
PIN DIODE, 50V V(BR)
Stock
36000
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.4pF @ 5V, 1MHz
Current - Max :
100 mA
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power Dissipation (Max) :
250 mW
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
4.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
PG-SOD323-2-1
Voltage - Peak Reverse (Max) :
50V
Datasheets
BAR50-03WE6327
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
BAR5002VH6327XTSA1 Infineon Technologies 19,056 RF DIODE PIN 50V 250MW SC79-2
BAR5003WE6327HTSA1 Infineon Technologies 338 RF DIODE PIN 50V 250MW SOD323-2