HUM2020B
Mfr.Part #
HUM2020B
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
HUM2020B
Description
SI PPIN HERMETIC GLASS AXIAL
Stock
595
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
4pF @ 100V, 1MHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power Dissipation (Max) :
13 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
200mOhm @ 500mA, 4MHz
Supplier Device Package :
Axial
Voltage - Peak Reverse (Max) :
2000V