CMOD2004 TR PBFREE
Mfr.Part #
CMOD2004 TR PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
Package/Case
Datasheet
CMOD2004 TR PBFREE
Description
DIODE GEN PURP 240V 200MA SOD523
Stock
62553
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 240 V
Diode Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
50 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOD-523
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Datasheets
CMOD2004 TR PBFREE
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
CMOD2004 TR13 PBFREE Central Semiconductor 271 DIODE GEN PURP 240V 200MA SOD523