Q6004F441
- Mfr.Part #
- Q6004F441
- Datasheet
Q6004F441
- Description
- TRIAC 600V 4A TO202
- Stock
- 397
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 25 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 30 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 46A, 55A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 4 A
- Package / Case :
- TO-202 Long Tab
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- TO-202
- Triac Type :
- Standard
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 2.5 V
- Voltage - Off State :
- 600 V