STD60NF3LLT4
Mfr.Part #
STD60NF3LLT4
Datasheet
STD60NF3LLT4
Description
MOSFET N-CH 30V 60A DPAK
Stock
111
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
60A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
40 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2210 pF @ 25 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
100W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
9.5mOhm @ 30A, 10V
Vgs (Max) :
±16V
Vgs(th) (Max) @ Id :
1V @ 250µA
Datasheets
STD60NF3LLT4
Part Manufacturer Stock Description
STD6 Eaton 452 FUSE CARTRIDGE 6A 240VAC CYLINDR