IRS2166DSTRPBF
Mfr.Part #
IRS2166DSTRPBF
Manufacturer
International Rectifier
Package/Case
Datasheet
IRS2166DSTRPBF
Description
IRS2166 - PFC AND BALLAST CONTRO
Stock
431
Manufacturer :
International Rectifier
Product Category :
Lighting, Ballast Controllers
Current - Output Source/Sink :
Current - Supply :
20 mA
Dimming :
No
Frequency :
40kHz ~ 46kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
16-SOIC
Type :
PFC/Ballast Controller
Voltage - Supply :
11.5V ~ 16.6V