LM46001PWP
Mfr.Part #
LM46001PWP
Datasheet
LM46001PWP
Description
IC REG BUCK ADJ 1A 16HTSSOP
Stock
470
Current - Output :
1A
Frequency - Switching :
200kHz ~ 2.2MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Product Status :
Active
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Input (Min) :
3.5V
Voltage - Output (Max) :
28V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1V