TS33000-M018QFNR
Mfr.Part #
TS33000-M018QFNR
Manufacturer
Semtech
Package/Case
Datasheet
TS33000-M018QFNR
Description
IC REG BUCK 1.8V 600MA 16QFN
Stock
549
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Current - Output :
600mA
Frequency - Switching :
2.25MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
16-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
16-QFN (3x3)
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Datasheets
TS33000-M018QFNR
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 4KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 4KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 5KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 5KV X7R RADIAL