CS8101YT5
Mfr.Part #
CS8101YT5
Datasheet
CS8101YT5
Description
IC REG LINEAR 5V 100MA TO220-5
Stock
541
Current - Output :
100mA
Current - Supply (Max) :
20 mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-5
PSRR :
75dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-220-5
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
5V
Voltage Dropout (Max) :
0.6V @ 100mA