CS8101YDR8G
Mfr.Part #
CS8101YDR8G
Datasheet
CS8101YDR8G
Description
IC REG LINEAR 5V 100MA 8SOIC
Stock
248
Current - Output :
100mA
Current - Supply (Max) :
20 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
PSRR :
75dB (120Hz)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
5V
Voltage Dropout (Max) :
0.6V @ 100mA