LG126Z104MAT2S1
Mfr.Part #
LG126Z104MAT2S1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
LG126Z104MAT2S1
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0204
Stock
20334
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7S
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V