SV13AA222KAR
Mfr.Part #
SV13AA222KAR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
SV13AA222KAR
Description
CAP CER 2200PF 1KV NP0 RADIAL
Stock
212
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)