MA1206CG100J500
Mfr.Part #
MA1206CG100J500
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MA1206CG100J500
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Stock
4000
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V