BGT24LTR11N16E6327XTSA1
Mfr.Part #
BGT24LTR11N16E6327XTSA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package/Case
Datasheet
BGT24LTR11N16E6327XTSA1
Description
IC RF MM-WAVE-MMICS 16WFQFN
Stock
5763
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
RF Transceiver ICs
Current - Receiving :
45mA
Current - Transmitting :
45mA
Data Rate (Max) :
Frequency :
24GHz ~ 24.25GHz
GPIO :
Memory Size :
Modulation :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-WFQFN Exposed Pad
Power - Output :
6dBm
Product Status :
Active
Protocol :
RF Family/Standard :
Sensitivity :
Serial Interfaces :
Supplier Device Package :
PG-TSNP-16-9
Type :
TxRx Only
Voltage - Supply :
3.3V