BGT24AT2E6433XUMA1
Mfr.Part #
BGT24AT2E6433XUMA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package/Case
Datasheet
BGT24AT2E6433XUMA1
Description
IC RF TXRX 32POWERVFQFN
Stock
485
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
RF Transceiver ICs
Current - Receiving :
Current - Transmitting :
Data Rate (Max) :
Frequency :
24GHz
GPIO :
Memory Size :
Modulation :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
32-PowerVFQFN
Power - Output :
10dBm
Product Status :
Active
Protocol :
RF Family/Standard :
Sensitivity :
Serial Interfaces :
SPI
Supplier Device Package :
PG-VQFN-32-9
Type :
TxRx Only
Voltage - Supply :
3.3V