A11ASP12VDC1.5D
Mfr.Part #
A11ASP12VDC1.5D
Datasheet
A11ASP12VDC1.5D
Description
RELAY AUTO SPST 12VDC PCB DIODE
Stock
500
Coil Current :
125 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Diode, Sealed - Fully
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
75VDC - Max