RRM002D12V
- Mfr.Part #
- RRM002D12V
- Datasheet
RRM002D12V
- Description
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
- Stock
- 93
- Coil Current :
- 75 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Must Operate Voltage :
- 9.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max