LY2-0-AC200/220
Mfr.Part #
LY2-0-AC200/220
Datasheet
LY2-0-AC200/220
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V
Stock
339
Coil Current :
5.8 mA
Coil Voltage :
220VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
176 VAC
Must Release Voltage :
66 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max
Datasheets
LY2-0-AC200/220
    TRIP ALARM UNIT FOR J7MN
    CIR BRKR 4A 690VAC ROCKER
    CIR BRKR MTR STARTER 10A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 2.5A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 1.6A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC