LY2-0-AP-DC12
Mfr.Part #
LY2-0-AP-DC12
Datasheet
LY2-0-AP-DC12
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Stock
435
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max
Datasheets
LY2-0-AP-DC12
    TRIP ALARM UNIT FOR J7MN
    CIR BRKR 4A 690VAC ROCKER
    CIR BRKR MTR STARTER 10A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 2.5A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 1.6A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC