APE10106
Mfr.Part #
APE10106
Datasheet
APE10106
Description
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 6V
Stock
637
Coil Current :
28 mA
Coil Voltage :
6VDC
Contact Rating (Current) :
6 A
Must Operate Voltage :
3.96 VDC
Must Release Voltage :
0.3 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC - Max
Datasheets
APE10106
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD