DS1E-M-DC48V
Mfr.Part #
DS1E-M-DC48V
Datasheet
DS1E-M-DC48V
Description
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 48VDC
Stock
149
Coil Current :
8.3 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
33.6 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max
Datasheets
DS1E-M-DC48V
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD