DS1E-M-DC24V-TB
Mfr.Part #
DS1E-M-DC24V-TB
Datasheet
DS1E-M-DC24V-TB
Description
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24VDC
Stock
739
Coil Current :
16.7 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max
Datasheets
DS1E-M-DC24V-TB
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD