SGT9654300
Mfr.Part #
SGT9654300
Manufacturer
Celduc
Package/Case
Datasheet
SGT9654300
Description
RELAY SSR
Stock
626
Manufacturer :
Celduc
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
42 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
7.5 mOhms
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 30VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 600 V