CR2010-1W-122JT
Mfr.Part #
CR2010-1W-122JT
Manufacturer
Venkel LTD
Package/Case
Datasheet
CR2010-1W-122JT
Description
RES 1.2K OHM 5% 1W 2010
Stock
8000
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1.2 kOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%