CR2010-1W-1071FT
Mfr.Part #
CR2010-1W-1071FT
Manufacturer
Venkel LTD
Package/Case
Datasheet
CR2010-1W-1071FT
Description
RES 1.07K OHM 1% 1W 2010
Stock
734
Manufacturer :
Venkel LTD
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.07 kOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%