CR2010-1W-10R0FT
Mfr.Part #
CR2010-1W-10R0FT
Manufacturer
Venkel LTD
Package/Case
Datasheet
CR2010-1W-10R0FT
Description
RES 10 OHM 1% 1W 2010
Stock
222
Manufacturer :
Venkel LTD
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10 Ohms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%